Image Alt
info

Festiwal Kultury Pogranicza Folkowisko

08 lipca
Festiwal Kultury Pogranicza Folkowisko
18:00
Scena literacka
Folkowisko
175 - 350 zł
Festiwal Folkowisko

Spotkanie Mai Wolny z Czytelnikami na Scenie Literackiej podczas Festiwalu Folkowisko

8-11 lipca 2021

Festiwal Folkowisko, Gorajec.


Festiwal Folkowisko wyrasta z tradycji sztuki i rzemiosła Roztocza Wschodniego – miejsca zamieszkałego historycznie przez Polaków, Ukraińców, Żydów, Niemców i wiele innych etnosów. Lokalne rzemiosła, zabytki, melodie, smaki i historie kierunkują nasze wybory programowe.

Festiwal Folkowisko został uhonorowany europejskim znakiem jakości EFFE. Jesteśmy też wśród założycieli Sieci Odpowiedzialnych Festiwali – grupy imprez, “którym zależy na budowaniu i promowaniu odpowiedzialnych relacji ze środowiskiem, społecznością festiwalową i sąsiadami”.

Od 2021 w ramach naszej inicjatywy Rozstaje.art intensyfikujemy nasze działania literackie, tworząc autonomiczną scenę spotkań wokół tematów książkowych. Dotąd gościliśmy już tak zacnych pisarzy jak Andrzej Stasiuk, Jacek Podsiadło i Taras Prochaśko, a nasze ambitne plany zakładają spotkania z literatami i tłumaczami z całej Europy Środkowej i Wschodniej.

Wśród gości Festiwalu są osoby otwarte na nowe doświadczenia, zainteresowane muzyką tradycyjną i zdrowym stylem życia, pochodzące z wielu miejsc w Polsce i na całym świecie.


Więcej informacji znajdziesz na stronie Organizatora Festiwalu:

www.folkowisko.pl


Fot. Tadeusz Poźniak

 

Szczegóły wydarzenia

Data: 08 lipca 2021.
Godzina: 18:00
Lokal: Scena literacka
Lokalizacja: Gorajec
Organizator: Folkowisko
Telefon: +48 510-820-855
Kazimierz Dolny n. Wisłą +48 794-555-773 kontakt@wislastory.pl

    © Wydawnictwo Wisła Story