BEZPŁATNA DOSTAWA PRZY ZAMÓWIENIU POW. 100 ZŁ

Image Alt
  /  Wszystko   /  Z Autorką powieści „Powrót z Północy”, Mają Wolny, rozmawia Anna Dziewit-Meller.

Z Autorką powieści „Powrót z Północy”, Mają Wolny, rozmawia Anna Dziewit-Meller.

Współczesność. Z moskiewskiego dworca odjeżdża spóźniony pociąg. Transsyberyjska przygoda przebiega początkowo pogodnej atmosferze, jednak kiedy wagony pustoszeją, komórki tracą zasięg, a pociąg wydaje się zbaczać z wyznaczonej trasy, Olgę Forys i jej znajomych ogarnia niepokój. Następujące później wydarzenia na zawsze odmienią życie piątki bohaterów.

W przededniu pierwszej wojny światowe podróż w tym samym kierunku odbywa zdolny inżynier, Michał Forys z warszawskiej firmy Rudzki i S-ka. Pod jego nadzorem ma stanąć na rzece Amur jeden z najdłuższych mostów świata. Dla uwikłanego w skomplikowane związki uczuciowe oraz mroczna sprawy z przeszłości Michała wyjazd na Syberię może stać się zarówno życiową szansą, jak i przekleństwem.

Powrót z Północy” to fascynująca wędrówka po odrealnionych syberyjskich osadach, w których spotykamy młodego Stalina, Rasputina, a także Nicefora – siedemnastowiecznego watażkę tworzącego nowe państwo. W tej pełnej gęstniejącego napięcia powieści rzeczywistość miesza się ze snem, przeszłość z teraźniejszością, a historia ze zmyśleniem.

Z Autorką powieści, Mają Wolny, rozmawia Anna Dziewit-Meller.

Kazimierz Dolny n. Wisłą +48 794-555-773 kontakt@wislastory.pl

    © Wydawnictwo Wisła Story