BEZPŁATNA DOSTAWA PRZY ZAMÓWIENIU POW. 100 ZŁ

Image Alt
Info

O mnie

Pisarka, doktor nauk humanistycznych.

MAJA WOLNY

Zaczynała od pracy w dziale kultury tygodnika „Polityka”. Przez wiele lat prowadziła w Belgii fundację promującą kultury Europy Wschodniej, później pracowała jako kurator wystaw, dyrektor muzeum oraz felietonistka najważniejszego flamandzkiego serwisu informacyjnego VRT. Opublikowała powieści Kara (2009) oraz Dom tysiąca nocy (2010), które spotkały się z dużym uznaniem krytyki i czytelników. W Belgii wpadła na trop niezwykłej postaci, Julii Pirotte, którą uczyniła bohaterką kolejnej powieści: Czarne liście (2016). O tej książce, poruszającej w odważny sposób temat pogromu kieleckiego, zrobiło się głośno jeszcze przed jej wydaniem: Bezige Bij, jedno z najlepszych holenderskich wydawnictw kupiło prawa do publikacji powieści na całym świecie. Księgobójca (2017), najnowsza powieść autorki, nowatorski thriller, ukazuje się w prestiżowej Czarnej Serii wydawnictwa Czarna Owca.

BESTSELLER

Czarne liście

Pociąg do Tybetu - Maja Wolny
Nowość

Podróż do Tybetu

WYDARZENIA

Zapraszam na spotkania

Spotkania autorskie, wykłady, warsztaty literackie. Poniżej znajdziesz listę wydarzeń, które organizuje nasze wydawnictwo i nie tylko.

NEWSLETTER

Bądź na bieżąco

Zapisz się na nasz newsletter, aby otrzymywać najnowsze informacje dotyczące najważniejszych wydarzeń naszego Wydawnictwa WISŁA STORY...

    Kazimierz Dolny n. Wisłą +48 794-555-773 kontakt@wislastory.pl

      © Wydawnictwo Wisła Story